Plan wykładów

Plan wykładów
– zajęcia w ciągu tygodnia, w godz. 17.00 – 20.45
– zajęcia w sobotę i niedzielę, w godz. 8.00 – 14.00

 

– Podstawowe pojęcia i zasady ogólne ruchu drogowego. Znaki drogowe ostrzegawcze. Sprawdzenie świateł zewnętrznych. Czynności kontrolno-obsługowe pojazdu. Znaki drogowe nakazu, informacyjne, uzupełniające, poziome.

– Znaki drogowe zakazu. Przejazdy kolejowe i tramwajowe. Zachowanie się kierujących wobec pieszych i rowerzystów. Prędkość i hamowanie. Włączanie się do ruchu.

– Wymijanie, omijanie, cofanie, wyprzedzanie, zmiana kierunku jazdy, zawracanie, zmiana pasa ruchu, jazda w ruchu okrężnym.

– Sygnały na drodze, hierarchia sygnałów i znaków, przecinanie się kierunków ruchu – skrzyżowania.

– Zatrzymanie i postój pojazdów. Przewożenie dzieci. Holowanie. Wypadki drogowe.

– Pierwsza pomoc ofiarom wypadków drogowych.

– Kontrola ruchu drogowego. Alkohol i używki. Rozwiązywanie testów egzaminacyjnych. Podsumowanie kursu. Charakterystyka absolwenta kursu. Omówienie zasad egzaminu wewnętrznego i państwowego.

 

Jesteś przed egzaminem i czujesz się niepewnie?

Nauka jazdy Gdynia oferuje także kursy i lekcje doszkalające. Chcesz doszlifować swoje umiejętności? Obojętne czy teoria czy praktyka, pomożemy w każdym przypadku. Nasi instruktorzy w prosty sposób wytłumaczą zawiłości ruchu drogowego, a także wszystkie zadania egzaminacyjne. Poradzimy jak radzić sobie ze stresem i na co zwrócić szczególną uwagę przystępując do egzaminu państwowego. Potrzebne godziny nauki jazdy dostosujemy zgodnie z dyspozycyjnością kursanta.

Przygotujemy Cię w sposób profesjonalny zarówno do egzaminu teoretycznego jak i praktycznego. Chcesz poćwiczyć na placu manewrowym? Nic prostszego. Umów się na konkretną godzinę i skorzystaj z wiedzy naszego instruktora. Podobnie i z teorią, zapraszamy na kursy grupowe jak i szkolenia indywidualne. Przed nami kodeks ruchu drogowego nie ma żadnych tajemnic. Prawo jazdy Gdynia to lata doświadczenia, którym z chęcią się dzielimy.